Pro zdravé a příjemné koupání potřebujete bazénový vysavač

Čistá voda – základ spokojeného koupání

Je jedno, jaký bazén na zahradě máte, zda je to jen malý dětský bazén, ve kterém si hrají děti anebo luxusní zapuštěný bazén. Každý z nich potřebuje pravidelnou údržbu, abyste měli z koupání dobrý pocit a voda vás osvěžila a byla po celou sezónu čistá a zdravotně nezávadná.

Vysavače

Bazénových vysavačů je několik druhů. Ten nejjednodušší je ruční bazénový vysavač a je také ve srovnání s ostatními vysavači nejlevnější.

čištění bazénu

Základem dobré práce vysavače je jeho správné zkompletování a příprava k práci. Naučit se pracovat s ručním vysavačem není nijak složité. Stačí ho připojit k bazénové filtraci, aby mohl využít její sací výkon a může začít pracovat. Hadici nejprve tím správným koncem připojte k filtraci, poté do ní napusťte vodu, aby v ní při zapnutí filtrace nevznikla vzdušná bublina, která by snižovala výkon vysavače. Poté druhý konec hadice připojte k samotnému skimmeru a můžete začít vysávat. Kdyby se konce hadice zapojily obráceně, vysavač bude vodu jen vířit a nebude vysávat.

Příprava filtrace

Než se zapojí filtrace, mělo by být vše připraveno. Na filtraci musí být nastavený vnitřní okruh. Po spuštění vysavač začne nasávat nečistoty s vodou, která půjde skrz náplň filtrace. Filtrace musí být před spuštěním vysávání čistá. Na vysavač není třeba nějak silně tlačit, o čištění se stará podtlak. Stačí jen pomalu s přístrojem pohybovat po dně bazénu. Pohyb je prakticky stejný, jako když používáte běžný vysavač v domácnosti.

čištění bazénu1

Podíl lidské práce

Na rozdíl od poloautomatických a plně automatických vysavačů, ten ruční vyžaduje lidskou přítomnost po celou dobu vysávání, ale pokud budete postupovat systematicky a nemáte olympijský bazén, není to časově náročná činnost. Může se stát, že některé větší hrubé nečistoty se vám nepodaří nasát, použijte na jejich odstranění síťku, která patří ke standardnímu údržbovému vybavení.