Nepodceňujte kvalitu tisku

Bývaly doby, kdy u nás měl monopol na tisk v podstatě jenom stát a jeho struktury. Staré struktury. Protože to víte – jak by to mohlo s tehdy vládnoucím režimem dopadnout, kdyby si tiskl každý to, co chce, a pak to snad dokonce bez cenzury šířil dál, že?

A ještě dříve u nás byly doby, kdy byl tisk čehokoliv vzácnost, primitivní a zároveň hodně drahý špás.
barvy do tiskárny

Ale ničím takovým už dnešní tisk není. Dnes už tu máme tiskáren (míněny firmy) celou řadu a ani těmi nejsou možnosti vyčerpány, protože jsou i tiskárny připojené k soukromým počítačům naprosto běžné věci. Takovou tiskárnu má kdekdo v práci nebo třeba i doma a vytiskne si na ní kdykoliv cokoliv, co ho napadne.

Ovšem jakkoliv jsou možnosti tisknout dnes lehce dostupné, není stále ještě vše ideální, doposud nebyly vychytány všechny jejich mouchy. A tak sice tiskne kdekdo, ovšem ani zdaleka ne vždy úspěšně. A to proto, že se stále více sází i na kvalitu vytištěných materiálů, jež ale není ani zdaleka samozřejmostí.

Pokud si někdo koupí tiskárnu za pár šupů a domnívá se, že je o vše postaráno, může být i šeredně zklamán. Stejně jako výsledná díla nemusí uspokojovat ani ty, kdo mají kvalitní tiskárnu, ovšem v této špatnou náplň.

Ano, i na zdánlivě banální náplni závisí mnohé. A to nejen kvalita tisku, ale třeba i množství vytištěného materiálu a životnost tiskárny, v níž je ona barva používána.
tiskárna uvnitř

A proto ten, komu záleží na co nejdokonalejších výsledcích, musí nezbytně sázet jak na kvalitní tiskárnu, tak i na originální či kompatibilní náplň od renomovaného výrobce do ní. Musí vsadit na kvalitu, i kdyby to snad mělo stát o nějakou tu korunu víc.

Žádná laciná imitace náplně totiž neposkytne něco tak dokonalého, jako kvalitní barva, jakou je dejme tomu toner hp652 https://www.primatisk.cz/Naplne-do-tiskaren-serie/HP/HP-652/, žádná imitace nemá tak dlouhou výdrž, zato však nejednou i poškodí tiskárnu. A to je drahý špás.

A proto sázejte na kvalitu. Oceníte ji vy i publikum, které vaše tisky kdy uvidí.