Google představuje novou funkci na shromažďování nabídek práce

Google oznámil spuštění dlouho očekávané agregační technologie, o které padly zmínky už minulý měsíc na každoroční I/O konferenci společnosti.
Uživatelé budou moct práci hledat na počítačích a mobilních zařízeních. K dispozici bude velké množství různých filtrů, které budou umožňovat vyhledání přesných výsledků z různých stránek po celém webu.
Minulý měsíc v průběhu prezentace poznamenal generální ředitel společnosti, Sundar Pichai, že jejich cílem bylo vytvořit technologii, která bude mít dopad na každodenní život, díky schopnosti se učit („vertical machine learning model“). Google v posledním roce investoval mnoho prostředků a úsilí pro vylepšení zařízení, které už minulý rok představili jako Google Jobs API.
on-line vyhledávání
Vyhledávací technologie umožňuje uživatelům filtrovat nabídky pomocí nejrůznějších kritérií, například vzdálenosti, dle možných způsobů dopravy, benefitů, typu zaměstnání a mnoha dalších.
Google už testoval API s partnerskými firmami jako je Johnson & Johsnon. FedEx, CarrerBuilder a HealthSouth. Technologie je schopná vyhledávat nabídky práce jakéhokoliv druhu, včetně těch, které se nacházejí těžko, tedy z maloobchodu a ze zdravotnictví.
„Na základě jiné vyhledávací technologie je Google Jobs API schopný nabídnout mnohem více nabídek, které mohl kandidát jinak snadno přehlédnout.“ řekl Sjoerd Gehring ze společnosti Johnson & Johnson.
Google pracuje s mnoha různými organizacemi, mezi nimiž najdeme například LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder, Glassdoor či Facebook, aby uživatelům předložil co nejobsáhlejší seznam prací.
hledání práce
Společnost zveřejnila otevřenou dokumentaci určenou všem poskytovatelům zaměstnání a třetím stranám, ať už velkým či malým s tím, že jejich příležitosti by měly být zjistitelné.
Podle Jima McGregora, ředitele analytické společnosti Tirias Research, je tohle pro Google jeden ze způsobů, jak si hodit záchranný kruh v moři zaměstnanců. Pokud vyvinou největší vyhledávací síť na světě, budou mít vždy přístup k těm nejtalentovanějším technickým mozkům.