Tip na cvičení, které vás bude bavit

Často můžeme zaslechnout rčení, že stářím přibývá zkušenost a moudrost. Kdyby u toho zůstalo, tak by to bylo přímo skvělé. Bohužel pro některé z nás to znamená ještě čas spojený se zdravotními problémy a nabýváním na naší hmotnosti, i když o to nikdo nestojí. Stojíme před otázkou, co s tím můžeme dělat. V hlavě přemítáme, že cvičením by se vše mohlo změnit, konec konců to doporučují i lékaři.

Co večer jsme si rozhodli v hlavě, se těžko provádí následující dny, pokud k tomu není disciplína a vůle. Vím, o čem mluvím, jelikož jsem sama toho příkladem. Donutit se pravidelně cvičit rozhodně není tak jednoduché, pokud k tomu nemáte žádný vztah.

Existuje řešení


Moje zdravotní problémy začaly být na takové hraně, že se ani tato možnost nedala praktikovat. Co teď? Mám skvělou lékařku, která má snad řešení do každé situace. Co zkusit chůzi o holích? Tak jsem si pomyslela, přece nebudu někde šaškovat o holích, budu jen lidem pro smích. Pak se mi časem slova rozležela a podívala jsem se na nějaká videa. Později jsem navštívila víkendový kurz, jak správně a efektivně chodit. Byla jsem přímo nadšená.

Nordic walking


Jedná se druh sportu, který má svoji kolébku ve Finsku. Doslova se dá název přeložit jako „severská chůze“. U nás je již také rozšířený a poměrně známý. Využívají se speciální hole, které při chůzi pomáhají zapojit svalstvo horní poloviny těla. Díky nim máte větší stabilitu. Jsou výbornou pomůckou i pro seniory, kteří mají často problémy s rovnováhou. Díky správné technice, která je nezbytně nutná, můžete zapojit do činnosti až 90% kosterního svalstva. A tím se spaluje až o 50 % více energie, než při běžné chůzi.

Mezi klady patří i to, že nemusíte trávit dlouhé hodiny ve fitness centru. Největší výhoda je, že jste na čerstvém vzduchu v přírodě, trasu i délku si stanovujete sami. Pak můžete nerušeně obdivovat okolní krajinku, vždyť tu máme tolik krásných míst. Stačí koupit hole, vhodné pro tento sport. Nejlepší je se poradit s odborníkem, který vám pomůže hole nastavit na vaši výšku. Určitě doporučuji kurz nebo odbornou konzultaci jak začít. Pohyb na čerstvém vzduchu je zdraví jen prospěšný.